کد خبر: 4218063
تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۳
امام جمعه موقت تبریز:

محبوبیت شهدای خدمت ناشی از ولایت‌مداری آنهاست

حجت‌الاسلام احمد مطهری اصل، محبوبیت شهید آیت‌الله رئیسی، رئیس جمهور، امام جمعه تبریز، وزیر امور خارجه، استاندار آذربایجان‌شرقی و سایر همراهان حادثه بالگرد ناشی از ولایت مداری و تبعیت از ولی امر مسلمین از سوی آنها است و همین ویژگی موجب علاقه درونی مردم به این شهدای والامقام است.

حجت الاسلام مطهری اصل، امام جمعه موقت تبریز

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام احمد مطهری اصل، امام جمعه موقت تبریز، امروز، چهارم خردادماه، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز، محبوبیت شهید آیت‌الله رئیسی، رئیس جمهور، امام جمعه تبریز، وزیر امور خارجه، استاندار آذربایجان شرقی و سایر همراهان حادثه بالگرد ناشی از ولایت مداری و تبعیت از ولی امر مسلمین از سوی آنها است و همین ویژگی موجب علاقه درونی مردم به این شهدای والامقام است.

وی شهادت را رمز پایداری، صلابت و موفقیت نظام اسلامی در ۴۵ سال گذشته عنوان و اظهار کرد: از بدو بنیانگذاری نظام جمهوری اسلامی و البته در سال‌های مبارزات ضد ستمشاهی، زندگی مردم دلاور و شهید پرور ایران با شهدا عجین شده است و تاکنون نیز به برکت خون پاک آنها نظام اسلامی سربلند و سرافرازانه به راه خود ادامه می دهد.

مطهری اصل، با اشاره به آیاتی از قرآن کریم مبنی بر تحقق وعده الهی برای نصرت اهل ایمان و شهادت، افزود: این وعده الهی است که عده‌ای جان خود را برای عدالت گستری در جهان فدا می‌کنند و البته این کار بسیار سختی است که با صراحت کلام الهی برای کسانی که چنین معامله‌ای با خدا می‌کنند، سهل و آسان می‌شود و این عده همان مجاهدان راه خدا هستند.

امام جمعه موقت تبریز، یکی از خصوصیات بسیار مهم و ممتاز شهدایی چون آیت‌الله شهید رئیسی و شهید آیت‌الله آل‌هاشم را تبعیت محض از ولی امر و حرکت در مسیر ترسیم شده توسط رهبر معظم انقلاب عنوان و اضافه کرد: هر دوی این شهدای گرانقدر مهمترین توصیه‌های خود را بر اطاعت از فرامین ولی فقیه استوار می‌کردند و باید کسانی که به آنها عشق و علاقه دارند، همین مسیر را بپیمایند.

وی با بیان اینکه شهید آیت‌الله آل‌هاشم همواره در سخنرانی‌ها و خطبه‌های نماز جمعه خود به ساحت رهبری توجه و حساسیت خاصی داشت، یادآور شد: تشییع بسیار باشکوه و بی‌سابقه این شهید و پدر معنوی آذربایجان نشان داد که مردم این خطه همان مسیر امام جمعه فقید خود را طی خواهند کرد.

مطهری اصل، همچنین خستگی ناپذیری را بهترین تعبیر و تفسیر از ویژگی‌های رئیس جمهور شهید از سوی رهبر معظم انقلاب دانست و ادامه داد: اینکه در حدود سه سال افزون بر ۵۰ دیدار استانی و شهرستانی از سوی شهید آیت‌الله رئیسی به انجام رسید، گویای بسیاری از ناگفته‌ها درباره پرکاری این شخصیت بزرگ نظام اسلامی است.

خطیب جمعه تبریز، از شهید حسین امیرعبداللهیان به عنوان وزیر انقلابی، مجاهد و توانا یاد کرد که با هدف تحقق و عملیاتی سازی میدان و دیپلماسی تلاش های شبانه روزی انجام داد.

وی اقتدار نظام جمهوری اسلامی را نشات گرفته از خون شهدا دانست و با تاکید بر اینکه بر اثر همین دلاوری‌ها، خون دادن‌ها و مقاومت در راه اعتلای آرمان‌های بزرگ انقلاب اسلامی، امروز رژیم اسرائیل غاصب را به ذلالت کشانده است، گفت: اینکه امروز حتی کشورهای اروپایی نیز این رژیم را زیر سخت‌ترین فشارها قرار داده و خواستار محاکمه سران آن می‌شوند، نشان دهنده مسیر درست انقلاب اسلامی در مبارزه با ظلم و استعمار است.

مطهری اصل، بر ولایت مداری و اطاعت مردم از ولی‌فقیه تاکید کرد و یادآور شد: باید توجه داشت که اگر خدشه‌ای به این اصل مترقی قانون اساسی وارد شود، هیچ گروه و جناح سیاسی نمی‌تواند کشور را اداره کند و شهدا به ما یاد دادند که می‌توان در سایه ولایت بر تمام مشکلات جامعه چیره شد.

امام جمعه موقت تبریز، صلابت نظام اسلامی را بسیار عمیق و غیر قابل خدشه دانست و با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه با شهادت مقامات کشور هیچ خللی در امور ایجاد نمی‌شود، گفت: باید توجه کنیم که جمهوری اسلامی به اندازه‌ای توانمند شده است که که با رفتن کسی لطمه‌ای به آن وارد نخواهد شد.

انتهای پیام
captcha