کد خبر: 4218073
تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۸

نماز جمعه‌ای بدون سید محبوب آذربایجان

بعد از ۸ سال نبودشان در آجر به آجر مصلای امام خمینی (ره) تبریز دیده می‌شد، صدایشان انگار که ضبط شده روی مغزمان که آغازین هر صحبت‌اش این بود: خودم را و شما را به تقوای الهی دعوت می‌کنم.

شهید ایت الله آل هاشم، امام جمعه تبریز

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، امروز، چهار خردادماه بعد از ۸ سال نبودشان در آجر به آجر مصلای امام خمینی (ره) تبریز دیده می‌شد، صدایشان انگار که ضبط شده روی مغزمان که آغازین هر صحبت‌اش این بود: خودم را و شما را به تقوای الهی دعوت می‌کنم.

12 خردادماه سال 96 بود که با حضور آیت‌الله محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری، حجت‌الاسلام تقوی، رئیس سابق شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور و جمعی از مسئولین استانی و کشوری شهید آیت‌الله سیدمحمدعلی آل‌هاشم به عنوان نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه تبریز معرفی شد و امروز چهارم خردادماه سال 1403 نماز جمعه وحدت آفرین تبریز به امامت حجت‌الاسلام احمد مطهری اصل برگزار شد، این نخستین نماز جمعه تبریز پس از شهادت آیت‌الله سید محمدعلی آل‌هاشم بود، که مردم از دلتنگی هایشان نسبت به سیدشریف گفتند. 

وقتی از حاضران که در نماز جمعه تبریز حضور دارند می‌پرسم که احساسشان را بگویند، بغض مجال صحبت به هیچ‌ یک را نمی‌دهد و تنها پاسخی که می‌شنوم این است «واقعا حیف شد». محبوبیت شهید آیت‌الله آل‌هاشم امام جمعه تبریز مختص تبریز و آذربایجان نبود و این محبوبیت از شهید آل‌هاشم به عنوان فردی خوشرو، خنده رو و خوش خلق یاد کرد. در فاصله خطبه‌ها و اقامه نماز جمعه امروز تبریز نمازگزاران با مداحی در فراق امام جمعه فقید این شهر شهید آیت‌الله سید محمدعلی آل هاشم سوگواری و عزاداری کردند.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه که برای افتتاح سد مرزی «قیز قلعه‌سی» به آذربایجان شرقی سفر کرده بود، به علت سانحه‌ای که برای بالگرد حامل او و همراهانش رخ داد،‌ به شهادت رسید. آیت‌الله آل‌هاشم امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و چند تن دیگر از همراهان از جمله سرنشینان بالگرد حامل رئیس‌جمهور بودند.

امرعلی گل محمدی

انتهای پیام
captcha