کد خبر: 4217882
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۷

وداعی ماندگار با سید محبوب آذربایجان

مراسم تشییع و تدفین شهید آیت‌الله آل‌هاشم، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز یکی از شهدای سانحه سقوط بالگرد امروز سوم خردادماه با حضور پرشور مردم قدرشناس و آگاه تبریز از میدان شهدای این شهر آغاز شد و خیل عظیم حاضرین برای آخرین بار با امام جمعه خود وداع کردند تا یاد و محبوبیتش برای همیشه در دل‌ها ماندگار باشد.

مراسم تشییع شهید آل هاشم، تبریز

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، مراسم تشییع و تدفین شهید آیت‌الله آل‌هاشم، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز یکی از شهدای سانحه سقوط بالگرد امروز سوم خردادماه با حضور پرشور مردم قدرشناس و آگاه تبریز از میدان شهدای این شهر آغاز شد و خیل عظیم حاضرین برای آخرین بار با امام جمعه خود وداع کردند تا یاد و محبوبیتش برای همیشه در دل‌ها ماندگار باشد.

اقشار مختلف مردم دسته دسته برای حضور در این مراسم و وداع با پیکر شهید آیت‌الله آل‌هاشم شهید راه خدمت در میدان شهدای تبریز گرد هم آمدند و یکصدا فریاد لبیک سر دادند. قرار بود ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح امروز مراسم تشییع در میدان شهدای تبریز آغاز شود ولی مردم قدردان و بی‌تاب از چند ساعت مانده به آغاز مراسم عازم محل برگزاری شدند.

اشک در چشم تمامی مردم حاضر، جاری است، اشکی که اگر جمع شود، سیلی در قلب‌های عاشقان انقلاب اسلامی به راه می‌اندازد، ای دل‌های بیقرار حسینی، امروز سید محبوب آذربایجان به دیدار معشوق خود می‌رود. برای ابراز عشق که لازم نیست آن را به زبان آورد، کافی است به مراسم تشییع نگاه کرد که چگونه عاشقان از شهرهای دور و نزدیک با حزنی که بر چهره دارند، برای آخرین بار می‌آیند تا بگویند «ما مدیون شما بودیم و هستیم و خواهیم بود، شما رفتید اما جای خالی نبودتان هم‌چنان بین ما احساس خواهد شد.»

وقتی از عاشقانی که در این مراسم حضور دارند می‌پرسم که احساسشان را بگویند، بغض مجال صحبت به هیچ‌ یک را نمی‌دهد و تنها پاسخی که می‌شنوم این است « واقعا حیف شد»، «حال چگونه روزهای جمعه به نماز بروم وقتی حاج آقا نیست. آذربایجان ما بی‌پدر شد». محبوبیت شهید آیت‌الله آل‌هاشم امام جمعه تبریز مختص تبریز و آذربایجان نبود و این محبوبیت از شهید آل‌هاشم به عنوان فردی خوشرو، خنده رو و خوش خلق یاد کرد. 

انتهای پیام
captcha