کد خبر: 4219403
تاریخ انتشار : ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۸
مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری آذربایجان‌شرقی:

شهید رئیسی تشکیل دولت مردمی را پایه‌ریزی کرد

حسن حقیقیان گفت: آیت‌الله شهید رئیسی تشکیل دولت مردمی را پایه‌ریزی کرد که این موضوع نقطه عطف در نظام جمهوری اسلامی به‌شمار می‌رود.

حسن حقیقیان، مدیرکل سیاسی استانداری آذربایجان شرقی

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی استانداری، حسن حقیقیان، مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری آذربایجان‌شرقی، امروز، 12 خردادماه، در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه شهید آیت‌الله رئیسی تشکیل دولت مردمی را پایه‌ریزی کرد که این موضوع نقطه عطف در نظام جمهوری اسلامی به شمار می‌رود، گفت: بر اساس دیدگاه‌های رهبری دولت اسلامی دارای مبانی و شاخص‌های مشخصی است که ضرورت تداوم حیات اجتماعی در مسیر ارزش‌های والای انسانی جهت تحقق حیات طیبه اسلامی و تأکید بر انطباق اسلام و سیاست، مهم‌ترین مبانی آن محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: واکاوی دیدگاه‌های رهبر معظم انقلاب مبین حداقل هشت شاخص مهم دولت اسلامی است که لزوم جهت‌گیری ارزشی و حفظ هویت اسلامی، خدمتگزاری صادقانه، عدالت‌طلبی، قانون‌محوری، علم‌مداری، خردگرایی، ظلم‌ستیزی و سلامت اقتصادی عناوین این شاخص‌ها است.

حقیقیان افزود: تأکید لسانی و عملی رئیس‌جمهور شهید بر لزوم رعایت ارزش‌ها و پاسداشت هویت اسلامی که مصادیق آن در مواردی مانند انتخاب اعضای هیئت دولت، عدم تصریح به انبوه مشکلات و چالش‌های اقتصادی و فرهنگی بر جای‌ مانده از دولت قبل و رعایت اخلاق اسلامی، حمایت از مساجد و قرارگاه‌های فرهنگی در ترویج ارزش‌های انقلابی و فرهنگی، توجه جدی به موضوع زیست عفیفانه و مسئله حجاب و عفاف، حمایت همه‌جانبه از جبهه مقاومت اسلامی و مبارزات مردم فلسطین و غزه قابل‌ مشاهده است.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان‌شرقی یادآور شد: تأکید عملی رئیس‌جمهور شهید بر خدمتگزاری بی‌منت به مردم نیز در سفرهای متعدد به استان‌های مختلف و اتمام طرح‌ها و پروژه‌های فراموش شده و به تاریخ پیوسته، دیده می‌شود که همه این موارد به‌ خوبی جهت‌گیری دولت سیزدهم در راستای شکل‌گیری دولت اسلامی را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم در همه شاخص‌های یاد شده از جمله قانون‌محوری، علم‌مداری و عدالت‌طلبی دارای کارنامه روشن و مشخص است، گفت: واکاوی دقیق عملکرد این دولت در راستای شاخص‌های دولت اسلامی نیازمند برگزاری نشست‌های تخصصی در محافل دانشگاهی و حوزوی است تا جامعه نخبگانی ما به‌ صورت مستند و مستدل به بررسی عملکرد دولت مردمی رئیس‌جمهور شهید بپردازند.

حقیقیان، به‌ مواجهه تاریخی ملت ایران با مسئله شهادت رئیس‌جمهور و هیئت همراه اشاره کرد و گفت: ‌مردم بزرگ ایران با حضور گسترده خود در مراسم بدرقه، ‌تشییع و بزرگداشت شهدا هم به خدمتگزاران صادق خود نمره عالی دادند و هم تمایل قلبی و مطالبه‌گری خود در ارتباط با تشکیل دولت اسلامی به‌ عنوان سومین گام ترسیمی مقام رهبری برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی را فریاد زدند.

انتهای پیام
captcha