پیشرفت‌های پدافند هوایی ایران اسلامی شتابنده و جهشی است
کد خبر: 4220696
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۲۱
فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران:

پیشرفت‌های پدافند هوایی ایران اسلامی شتابنده و جهشی است

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: پیشرفت‌ها و توسعه پدافند هوایی ایران اسلامی در سال‌های گذشته بسیار شتابنده و جهشی بوده است.

امیر صباحی فرد، فرمانده پدافند هوایی ارتش

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی پدافند هوایی ارتش در شمالغرب کشور، امیرسرتیپ علیرضا صباحی‌فرد، فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، روز گذشته 20 خردادماه، با حضور در منطقه پدافند هوایی شمال غرب ضمن بازدید از قسمت‌های مختلف گروه پدافندهوایی شهید سیدنجیب، سایت‌ها و مواضع راداری و موشکی اظهار کرد: نیروی پدافند هوایی ارتش در حوزه‌های تخصصی به ویژه در زمینه تولید و ساخت انواع پهپاد‌ها و رادار‌ها دستاورد‌های بسیار مهم و گران سنگی داشته که برای دوستان مایه مباهات و برای دشمنان باعث نگرانی است.

وی با بیان اینکه پدافند هوایی در پیشانی دفاعی کشور قرار دارد یادآور شد: این نیرو با دارا بودن انواع سامانه‌های پدافندی قابلیت واکنش به موقع و لحظه‌ای در برابر هرگونه تهدیدات احتمالی را دارد.

امیر سرتیپ صباحی‌فرد، لازمه برقراری امنیت را برخورداری از نیروی انسانی آموزش دیده دانست و ادامه داد: اقتدار و بالندگی هر سازمانی به نحوه آموزش‌های آن سازمان وابسته است بنابراین همه فرماندهان باید در کنار انجام وظایف محوله نگرش به آموزش را به عنوان اولویت اول خود قرار دهند چون این موضوع موجب موفقیت ما در عرصه اجرای ماموریت‌ها است.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، با اشاره به اینکه پدافند هوایی از نیرو‌های موفق و گمنام در سطح نیرو‌های مسلح تشکیل شده است افزود: پدافند هوایی جلوه‌ای از قدرتمندی ایران اسلامی است که توانسته است در سایه خودباوری و اعتماد به نفس به پیشرفت‌های مهم دست پیدا کند که امروز ایران و ایرانی به آن افتخار می‌کنند.

وی نقش خانواده در ارتش و حفظ و ارتقای توان رزمی نیرو‌ها را بسیار مهم و محوری برشمرد و گفت: موفقیت‌های نیرو‌های مسلح در عرصه‌های مختلف مرهون خانواده‌های این عزیزان است که با همراهی و همدلی همیشگی خود موجب درخشش روزافزون ارتش در عرصه‌های مختلف می‌شوند.

انتهای پیام
captcha