کد خبر: 3870366
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۳
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی:
گروه سیاست و اقتصاد - نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، با تاکید بر پرهیز از هرگونه تحلیل در خصوص شخصیت شهید والا مقام سردار سلیمانی که مسایل جناحی را دامن بزند، گفت: با تمام توان و برنامه‌ریزی، مراسم تجلیل از سردار سلیمانی را با شکوه ادامه داد تا این مراسم، جلوه گاه وحدت ملی و مردمی باشد.

شهادت سردار مقاومت نماد وحدت ملی و منطقه‌ایبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آلهاشم، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، چهارشنبه 18 دی ماه در مراسم بزرگداشت شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش در دانشگاه تبریز، با تاکید بر پرهیز از هر گونه تحلیل در خصوص شخصیت این شهید والامقام که مسایل جناحی را دامن بزند، گفت: با تمام توان و برنامه‌ریزی، مراسم تجلیل از سردار سلیمانی را با شکوه ادامه داد تا این مراسم، جلوه گاه وحدت ملی و مردمی باشد.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی، شخصیتی ملی و انقلابی بوده و باید دربرابر ایثار و فداکاری این چهره ملی تعظیم کرد گفت: تاثیر گذاری تفکر ایشان بر اقشار مختلف مردم در تشییع پیکر پاکش مشهود بود و باید این تفکر در کشور ما ماندگار شود.

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی یک چهره انقلابی به معنای واقعی کلمه بود و خود را سرباز ولایت می‌دانست و بر ولایی بودن خودش اصرار می‌کرد.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم، افزود: شهید سلیمانی چهره بین‌المللی مقاومت اسلامی و سیدالشهدای جبهه مقاومت اسلامی است که فرزندان جبهه انقلاب اسلامی را در کشورهای مختلف تربیت کرد و امروز هر نیروی مجاهد و مقاومی که در هر جای منطقه می‌بینیم، تحت تاثیر مجاهدت‌های این سردار بزرگ اسلام است.

وی ادامه داد: او یک شخصیت صرفاً نظامی نبود، او مردی بزرگ و دلسوز برای رزمندگان اسلام و به خصوص رزمندگان مدافع حرم بود و فرزندان شهدای مدافع حرم از ابعاد مختلف به سردار سلیمانی، عشق می‌ورزیدند و او هم به مشکلات فرزندان شهدای مدافع حرم رسیدگی می‌کرد.

امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه سردار قاسم سلیمانی یک شخصیت فرهنگی-اجتماعی هم بود و در خدمت رسانی به مردم همیشه پیشگام بود، خاطرنشان کرد: شاید کم‌تر کسی می‌داند که راه‌اندازی و توسعه مواکب اربعین حسینی مخصوص این شخصیت بزرگ و اجتماعی بود و دستور مستقیم او برای ورود مواکب اربعین حسینی به مناطق سیل زده در سیل فروردین سال جاری، هرگز فراموش نمی‌شود.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم، تاکید کرد: شایسته است که در کنار سوگ و عزاداری فقدان این بزرگ مرد اسلام و ایران، وجه حماسی شهادت نیز مطرح و برجسته شود و مراسم آن شهید، پایگاه اظهار برائت و نفرت ملی و جهانی علیه آمریکا و صهیونیسم بشود.

وی گفت: انتقام جبهه مقاومت از خون حاج قاسم سلیمانی و رژیم سفاک آمریکا دامن صهیونیست‌ها را هم میگیرد.

وی ادامه داد: با توجه به پرواز شهید سلیمانی از سوریه به عراق، رهگیری مسیر پرواز ایشان توسط صهیونیست‌ها بسیار محتمل است، ولی آمریکا و ترامپ که نوکران صهیونیسم جهانی هستند، خواستند خودشان را با این ترور مطرح کنند.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم، با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در۴۰ سال گذشته ۴۰ هزارشهید تقدیم انقلاب و مقاومت اسلامی کرده است، تصریح کرد: نقش سپاه و نیروی قدس سپاه در حراست از کشور باید برجسته شود و حمایت و پشتیبانی خود را از منصوب رهبری، فرمانده جدید نیروی سپاه قدس اعلام کنیم تا بدانند ملت ایران اسلامی پشتیبان سردار قاآنی و سپاه است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: