کد خبر: 4087476
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۵
امام جمعه موقت تبریز:

دشمنان شبانه‌روز تلاش می‌کنند تا به نظام اسلامی آسیب بزنند

امام جمعه موقت تبریز گفت: دشمنان اسلام برای ایجاد خسارت به جمهوری اسلامی و تحمیل هزینه به نظام مقدس جمهوری اسلامی، شبانه روز تلاش و از این حوادث سوءاستفاده می کنند.

حجت الاسلام مطهری اصل، امام جمعه موقت تبریز

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام احمد مطهری اصل، امام جمعه موقت تبریز، امروز، اول مهرماه، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز با اشاره به اغتشاشات اخیر گفت: از سوی امت حرب الله به اراذل و اوباش هشدار داده می‌شود که خود را قاطی منافقان و گروهک‌های منحله نکنند چرا که شناسایی خواهند شد.

وی اظهار کرد: اراذل و اوباش و اغتشاشگران بدانند که با به آتش کشیدن چند مسجد و به شهادت رساندن چند مامور نیروی انتظامی و بسیجی نخواهند توانست در مقابل امت حزب الله بایستند.

مطهری اصل، خطاب به پدران و مادران نیز گفت: مواظب جوانان و نوجوانان خود باشید و نگذارید فریب منافقان را بخورند و برخی افراد متدین و علاقه‌مند به انقلاب و نظام نیز مواظب حرف‌ها و تحلیل‌های خود باشند و طوری حرف نزنند که حرف دشمنان باشد.

امام جمعه موقت تبریز، با بیان اینکه هفته گذشته حادثه تلخی اتفاق افتاد و یک دختر جوان فوت شد ادامه داد: این حادثه موجب ناراحتی همه شده و خانواده این دختر حق دارند که دنبال علت فوت دخترشان باشند و در مقابل نیز مسئولان با اظهار تسلیت خواسته‌اند که علت حادثه مشخص شود.

وی یادآوری کرد: نباید این حادثه را دستاویزی قرار دهند برای ایجاد اغتشاشات و اهانت به امت حزب الله، چرا که این اتفاقات ربطی به این حادثه ندارد و فتنه و تخریب، کار شایسته‌ای نیست.

خطیب موقت نماز جمعه تبریز گفت: دشمنان اسلام برای ایجاد خسارت به جمهوری اسلامی و تحمیل هزینه به انقلاب اسلامی شبانه روز تلاش و از این حوادث سوءاستفاده می‌کنند.

وی افزود: دشمنان از اغتشاشات اخیر برای کمرنگ کردن هفته دفاع مقدس، اربعین حسینی و حضور ۲‍۱ میلیونی مردم کشور‌های مختلف برای ابراز ارادت به امام حسین(ع) و جلوگیری از آشنایی مردم جهان با مکتب عاشورا و همه گیر شدن این مکتب سوءاستفاده می‌کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: امسال برای اولین‌بار مرز بین ایران و کردستان عراق باز شد تا زائران ایرانی بتوانند راهی زیارت اربعین شوند و دشمنان عملاً دیدند که اهل‌سنت نیز با شیعه‌ها در برپایی راهپیمایی اربعین مشارکت دارد و علاوه بر این موضوع، پیشرفت‌های اقتصادی و سیاسی جمهوری اسلامی ایران، سخنرانی ریاست محترم جمهوری در سازمان ملل متحد، ضعف اروپا و آمریکا عواملی بود دشمن با ایجاد فتنه در داخل کشور قصد تحت‌الشعاع قرار دادن این عوامل را داشت.

مطهری اصل، خطاب به آمریکا و استکبار جهانی گفت: اگر می‌خواهید از منافع برجام منتفع شوید، باید شرایطی را که جمهوری اسلامی ایران تعیین کرده‌است، امضا کنید و بدانید آن دورانی که شما شرط می گذاشتید به پایان رسیده است و اکنون این شما هستید که باید شرایط ما را قبول کنید اما هرگز نمی‌توانید با ایجاد فتنه به اهداف خود برسید.

امام‌جمعه موقت تبریز همچنین در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب تأکید کرده‌اند که حقایق دفاع مقدس باید تبیین شود و جوانان ما باید درک کنند که چه اتفاقاتی در دوران دفاع مقدس افتاده است و رزمندگان ما با دست خالی در مقابل دنیا ایستادند که ثمره‌ی این ایستادگی‌ها امنیت و قدرت دفاعی جمهوری اسلامی در حال حاضر است.

وی در خاتمه تأکید کرد: دشمنان اعتراف می‌کنند که قدرت دفاعی ایران در تغییرات منطقه‌ای تأثیرگذار است و اگر امروز مقامات لشکری و کشوری به غرب هشدار می‌دهند که حتی ذره‌ای هم به فکر تغییرات مرزهای جمهوری اسلامی نباشند، همگی به برکت دفاع مقدس است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha