برگزاری آیین گرامیداشت هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه تبریز
کد خبر: 3737979
تاریخ انتشار : ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۹

برگزاری آیین گرامیداشت هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه تبریز

گروه اجتماعی- رئیس دانشگاه تبریز از برگزاری آیین گرامیداشت هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه تبریز در هفتم شهریور ماه سال جاری خبر داد.

 برگزاری آیین گرامیداشت هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه تبریز

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، محمدرضا پورمحمدی، رئیس دانشگاه تبریز، امروز در نشست خبری با خبرنگاران، اظهار کرد: آیین گرامیداشت هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه تبریز و هشتمین سده آموزش عالی در تبریز با هدف معرفی بهتر ظرفیت‎های علمی، پژوهشی و فرهنگی دانشگاه تبریز به عنوان برند تبریز در سطح ملی و فراملی و همچنین معرفی فرهنگ و تاریخ تبریز همزمان با رویداد فرهنگی تبریز 2018 نیز برگزار می‌شود.
وی از حضور مهمانان داخلی و خارجی در این آیین خبر داد و گفت: مهمانانی از گرجستان، ترکیه، آذربایجان و روسیه در این آیین حضور داشته و مسئولان برجسته و مطرح استان همچون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و اساتید نمونه و چهره‎های ماندگار شهر از مدعوین این مراسم هستند.
پورمحمدی، عنوان کرد: این برنامه توسط جامعه حامیان دانشگاه برگزار می‎شود، این مجمع شامل 53 نفر از حامیان آموزش عالی بوده و ما در این مراسم بیش از کمک مالی، به دنبال کمک فکری اعضای این جامعه هستیم.
رئیس دانشگاه تبریز، در ادامه با اشاره به برخی برنامه‎های آیین هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه تبریز عنوان کرد: با توجه به این که بخش عمده‎ای از تاریخ ما به صورت شفاهی است، هفت جلد کتاب شامل معرفی تاریخ شفاهی و فرهنگی، چهره‎های برجستهی تبریز و دانشجویان و فارغ‎التحصیلان موفق و موثر این دانشگاه به چاپ رسیده و تقدیم مهمانان خواهد شد. همچنین تهیه‏ یادمان سکه و تمبر یادبود مخصوص این آیین و رونمایی از سرود ویژه‎ دانشگاه تبریز از دیگر برنامه‏ های این مراسم خواهد بود.
وی از افتتاح برخی پروژه‎های عمرانی همزمان با برگزاری آیین گرامیداشت هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه تبریز خبر داد و گفت: میزان اعتبار برآورد شده‏ این پروژه‎ها بیش از 50 میلیارد تومان است.
پورمحمدی، در ادامه با تاکید بر این که دانشگاه تبریز را آن گونه که شایسته است، معرفی نکرده‎ایم، گفت: اگر نتواسته‎ایم ربع رشیدی را که بیش از شش هزار دانشجو و 400 هزار جلد کتاب داشت را به خوبی معرفی کنیم، کوتاهی از ما بوده است، گذشته‎ هر شهری نشانگر مدنیت آن کشور است و اگر ملتی به تاریخش پشت پا بزند، آیندگان نیز به آن اهمیت نخواهند داد.
رییس دانشگاه تبریز تاکید کرد: تبریز به برکت مدنیت و تاریخش، همواره سربلند بوده و بی‎دلیل نبود که مغول‎ها پس از آن همه ویرانی در تبریز کتابخانه تاسیس کردند. رسانه‎ها باید به رسالت خود در این میان عمل کرده و برای معرفی هر چه بهتر دانشگاه تبریز و شهر تبریز تلاش کنند.
انتهای پیام

captcha