کد خبر: 4077143
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۹

جهاددانشگاهی در راستای پاسخگویی به نیازهای جامعه گام برمی‌دارد

رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی با اشاره به چهل و دومین سالگرد تاسیس جهاددانشگاهی، زیست بوم نوآوری نخبگان جهت جلوگیری از مهاجرت نخبگان و کارآفرینان کشور را یکی از اهداف این نهاد عنوان کرد و گفت: جهاددانشگاهی در راستای پاسخگویی به نیازهای جامعه گام برمی‌دارد.

جعفر محسنی، رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقیبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، جعفر محسنی، رئیس سازمان جهاددانشگاهی استان، امروز، ۱۸ مردادماه در دیدار جهادگران دانشگاهی استان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص جهاددانشگاهی، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب خطاب به جهادگران دانشگاهی می‌فرمایند: «سعی کنید که پایه مستحکمی باشید که سقف انقلاب بر آن پایه قرار دارد و این پایه تکان نمی‌خورد». این فرمایش نشانگر جایگاه جهاددانشگاهی در کشور بوده که به عنوان ستون کشور مورد خطاب قرار گرفته و انتظارات را بالا برده است.

وی با بیان این‌که جهاددانشگاهی همواره سعی کرده تا در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری حرکت کند، افزود: مقام معظم رهبری در بیاناتی دیگر فرموده‌اند: «شاید فکر می‌شد که جهاد یک حرکت گلخانه‌ای است که برای نمونه‌سازی درست کردیم. امروز این گلخانه دارد فضای جامعه را به گلستان تبدیل می‌کند. نه تنها به نمونه‌سازی اکتفا نکرده، بلکه برکات خودش را دارد سرریز می‌کند». با تاملی بیشتر بر این فرمایشات، وظیفه جهاددانشگاهی سنگین تر می‌شود.

محسنی، در خصوص فعالیت‌های این نهاد در حوزه اشتغال، ادامه داد: طرح سرباز مهارت با همکاری جهاددانشگاهی و اداره کل ورزش و جوانان استان طی ۲ سال گذشته در استان اجرا شده و بیش از 10 هزار سرباز استان تحت این طرح، مهارت‌های لازم را در بخش‌های مختلف آموزش دیده‌اند؛ هم‌چنین تعداد ۳۰۰۰ نفر نیز در طرح مشاغل خانگی از استان توانستند آموزش‌های صفر تا ۱۰۰ ورود به بازارکار، بازاریابی و فروش محصولات را فرا بگیرند و اغلب آن‌ها به اشتغال پایدار برسند.

رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی، با اشاره به فعالیت خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا و مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران(ایسپا) در سطح استان، گفت: خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) به عنوان یکی از خبرگزاری‌های برتر تخصصی در سطح کشور مطرح بوده و خبرگزاری ایسنا آذربایجان شرقی نیز در عرصه‌های مختلف خبری به تولید محتوا و انتشار اخبار خوب می‌پردازد.

وی با بیان این‌که خبرگزاری‌های ایکنا و ایسنا حاضر هستند تا در راستای تبیین مسئله حجاب در جامعه فعالیت داشته باشند، ادامه داد: جهاددانشگاهی در عرصه درمان نیز فعالیت داشته و سالانه بیش از 100هزار نفر از خدمات درمانی این نهاد از جمله کلینیک طب پیشگیری، آزمایشگاه و مرکز درمان ناباروری بهره برده‌اند و در صورت تامین فضای فیزیکی می‌توانیم مرکز بندناف رویان استان را گسترش دهیم.

محسنی، تاکید کرد: یکی از خلاهای موجود در استان، وجود یک کلینیک برای درمان انواع زخم‌ها از جمله زخم بستر و دیابت بوده که جهاددانشگاهی در این راستا نیز وارد عمل شده و مرکز درمانی انواع زخم‌ها را در تبریز افتتاح کرده است.

رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی با اشاره به فعالیت مرکز آموزش این نهاد در رشته‌های مهندسی، پزشکی، کشاورزی و هنر، گفت: پژوهشکده توسعه و برنامه ریزی جهاددانشگاهی استان با حضور هیات علمی متخصص و کاربردی در حیطه‌های مختلف قادر است تا به عنوان اتاق فکر استان فعالیت داشته و در راستای حل مشکلات استان عمل کند.

وی با اشاره به چهل و دومین سالگرد تاسیس جهاددانشگاهی، زیست بوم نوآوری نخبگان جهت جلوگیری از مهاجرت نخبگان و کارآفرینان کشور را یکی از اهداف این نهاد عنوان کرد و گفت: جهاددانشگاهی در راستای پاسخگویی به نیازهای جامعه گام برمی‌دارد. 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha