کد خبر: 4078062
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۵
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی:

نماد توسعه یافتگی هرجامعه تولید نیروی انسانی کارآمد است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، با بیان اینکه بزرگترین سرمایه هر کشور برای رشد و شکوفایی نیروی انسانی است، گفت: در گذشته اقتصاد، ولی امروز نماد توسعه یافتگی هرجامعه تولید نیروی انسانی کارآمد است.

حجت الاسلام آل هاشم، امام جمعه تبریزبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، امروز، 23 مردادماه، در مراسم افتتاحیه طرح یاوران ولایت دانش آموزان استان، نوجوانان حاضر در این طرح را پیشتازان عرصه معرفت دانست و گفت: با شرکت در این طرح باشکوه و ارزشمند ، رفتار و منش شما در مسیر ارزش های اسلامی رشد پیدا خواهد کرد.

وی این دوره را فرصتی برای تربیت عبادی و اخلاقی برشمرد و خاطرنشان کرد: فرزندانی متدین و با اخلاق و عامل به دستورات دینی در این طرح پرورش می یابد.

آل‌هاشم، تربیت سیاسی را یکی دیگر از حوزه‌های تربیتی مهم دانست و گفت: اهمیت این دوره به لحاظ ایجاد حس وطن دوستی گام بزرگی در تربیت سیاسی به شمار می‌آید.

امامجمعه تبریز، به تاثیر تشکل های دانش آموزی در نهادینه شدن آموزش های دینی اشاره کرد و افزود: بسیج از لحاظ فرهنگ جاری در آن بهترین مکان برای تعلیم و تربیت دینی است.

وی ادامه داد: برگزاری طرح های این چنینی می‌تواند نیروهایی ارزشمندی برای انقلاب و ایران تربیت نماید که همان هدف دستگاه تعلیم و تربیت می باشد.

آل هاشم بر تقویت معاونت پرورشی و اتحادیه انجمن های اسلامی نیز تاکید کرد و افزود: این نهادها و تشکل‌ها می‌توانند دانش آموزان را هم از نظر اعتقادی خوب بار بیاورند و هم اینکه در مقابل دشمن نیروهای استوار و مفید قرار دهند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: بزرگترین سرمایه هر کشور برای رشد و شکوفایی نیروی انسانی است، در گذشته اقتصاد، ولی امروز نماد توسعه یافتگی هرجامعه تولید نیروی انسانی کارآمد است.

وی تصریح کرد: بسیاری از اهداف و چشم اندازهای گام دوم انقلاب با شما دانش آموزان ایجاد خواهد شد.

وی تاکید کرد: خروجی طرح یاوران ولایت باید جوان مومن در تراز انقلاب اسلامی بوده و در ایجاد تمدن نوین اسلامی پیشگام باشد.

آل‌هاشم، یادآور شد: متاسفانه در دوران کرونا این طرح به صورت مجازی برگزار شد و مسولین نتوانستند ارتباط صمیمی و عاطفی با دانش آموزان داشته باشند.

وی نامگذاری این دوره به نام شهید همدانی را که سرباز پای کار ولایت بود بسیار خوب توصیف کرد و افزود: این شهید بزرگوار نشان داد که نباید دلبسته تعلقات دنیا بود و خالصانه در راه خدا و اسلام و ولایت قدم برداشت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha