کد خبر: 3881522
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲
استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: خوشبختانه تاکنون هیچ مورد مثبتی از ویروس کرونا در استان مشاهده نشده و باید اقدامات نظارتی، احتیاطی و بهداشتی لازم برای پیشگیری از ابتلای شهروندان به این بیماری خطرناک، مورد توجه مسئولان امر باشد.

موردی از ابتلا به کرونا در آذربایجان‌شرقی مشاهده نشده استبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، محمدرضا پورمحمدی، استاندار آذربایجان‌شرقی روز سه شنبه، ششم اسفندماه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، مبارزه با شیوع مصرف مواد مخدر در استان را از جمله سیاست‌های اصلی مدیریت ارشد استان دانست و با قدردانی از زحمات استانداران پیشین در این زمینه عنوان کرد: خوشبختانه استان آذربایجان‌شرقی علی رغم موقعیت بسیار حساس و استراتژیکی خود، امن ترین و پاک ترین استان در زمینه اعتیاد و بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی دیگر است.

وی ادامه داد: استان آذربایجان‌شرقی به استانی الگو برای سایر استان‌های کشور در زمینه مبارزه با مواد مخدر است که باید این اقدامات ارزنده با همکاری تمامی دستگاه های مسئول تداوم یابد.

پورمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت مراقبت شهروندان برای جلوگیری از ابتلا به کرونا و سایر بیماری‌های تنفسی و فصلی تاکید کرد و افزود: خوشبختانه هیچ مورد مثبتی از ویروس کرونا در استان مشاهده نشده و باید اقدامات نظارتی، احتیاطی و بهداشتی لازم برای پیشگیری از ابتلای شهروندان به این بیماری خطرناک، مورد توجه مسئولان امر باشد.

وی خواستار کنترل تمامی مبادی ورودی و خروجی استان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، نیروی انتظامی و سایر نهادهای مسئول شد.

پورمحمدی، همچنین به اهمیت مشارکت عمومی مردم در تمامی بخش‌های مورد نیاز شد و گفت: متاسفانه حس مسئولیت پذیری در جامعه کمرنگ شده و به عنوان مثال، کمتر کسی برای پارو کردن محوطه خانه خود اقدام می‌کند که دستگاه‌های فرهنگی باید تلاش بیشتری برای تقویت روحیه مسئولیت پذیری و مشارکت همگانی مردم داشته باشند.

استاندار آذربایجان‌شرقی، مسئولیت پذیری را از جمله شاخصه‌های شهروند بودن برشمرد و گفت: شهرنشینی و شهروندی دو مقوله جدا از هم هستند که باید تفاوت این دو مورد و حقوق و تکالیف شهروندی نیز برای اقشار مختلف مردم تبیین شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: